Güvenilir, İlkeli ve Kaliteli Enerji…

Enerji, yapılan ve yapılmakta olan yatırımları, oluşumları ve özelleştirmeleri ile hepimiz için yeni ve tüm bu oluşumları ile ülkemizde derinlik kazanan bir kavram. Batı ülkelerinin elinde bulundurduğu ekonomik güç günümüzde doğu ülkelerine doğru kayarken ülkemiz bu değişimin içerisinde stratejik önemini korumaktadır. Gelişmiş ülkelerde bulunan birçok düzenleme artık gelişmekte olan ülkelere doğru gelmektedir. Enerji sektöründe yaşamaya devam ettiğimiz değişimle birlikte ülkemizde borsası daha da aktif hale gelirken tedarikinden satışına kadar büyük bir oluşumun içerisinde yer almak en büyük farkındalığımızdır.

Ekonomik değerlerin büyümesine en büyük katkı enerjiden gelmektedir. Ülkelerin gelişmişlik seviyesini, enerjide ki gücü ve dengeli şekilde oluşan piyasa yapısının durumu belirlemektedir. Enerji, her ülke için stratejik bir öneme sahip iken ülkemizde bu stratejisini dikkatli ve doğru şekilde yönetmeye çalışmaktadır. 

Akedaş olarak 1999 yılında büyük bir adım attık. 2011 yılında 3096 sayılı kanun kapsamında özelleştirme ile görev bölgemizi devir aldık. Gelişmiş Avrupa ülkelerinde olduğu gibi rekabetçi ve liberal elektrik piyasasının ülkemizde de oluşması için, yasal mevzuatlara uygun olarak yapmamız gereken ayrışmayı 2013 yılında gerçekleştirdik. Bölgenin yerel sanayicileri olarak yürümeye başladığımız bu enerjik yolda ülkemizin her bir toprağında indirimli elektrik alabilen her bir yurttaşımıza enerjiyi uygun fiyatla sunabilmeyi, işini doğru ve dürüst şekilde yapan şirket olabilmeyi amaç edindik.  

Kurumsallaşma yolunda ilerleyen her şirketin yaşadığımız ülkeye ve dolayısıyla da Dünya ya en büyük katkısı sürdürülebilirliktir. Büyük bir kahramanlık hikâyesi ile kurtuluşunu kendi imkânlarıyla kazanan Kahramanmaraş, bugün Türkiye’nin gelişimi ile aynı doğrultuda kendi gelişimini de sağlamaktadır. Sürdürülebilir bir yapıyı, atalarımızdan devir aldığımız gibi gelecek nesillerimize de aktarmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Bu noktada Akedaş, elektrik perakendeciliğinde ki markasını bugünün değil geleceğin markası olma yolunda ilerletmektedir. 

Yönetim kurulu olarak üst yönetim kadrosunda ki yöneticilerimiz ve çözüm ortaklarımız ile bir takım olarak dünü, bugünü ve yarınımızı dikkatli şekilde analiz etmekteyiz. Adımlarımızı tüketicinin güvenilir, ilkeli ve kaliteli enerjiyi Akedaş’ tan her zaman alabilecekleri nesilden nesile devam eden bir şirket olma yolunda atmaktayız.

Hayat Akedaş’la rahat...

En büyük hayalimiz bugün 631.356 adet tüketicimizin dediği,  yarın Türkiye’de ki tüm elektrik tüketicilerinin diyeceği  “Hayat Akedaş’ la rahat.”  güvenini tüketicilerine ispatlamış bir marka olabilmektir.

Tüm paydaşlarımıza Yönetim Kurulumuz ve şahsım adına bize olan güvenleri için teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Hacı İsmail KURTUL
Yönetim Kurulu Başkanı